Windowmarket Şubat 2017

Shctec Şirket Kurucu Ortağı Ertuğrul ÇAMAĞAÇ ile yaptığımız röportajda “18. Avrasya Pencere 2017 Fuarı” hakkında sorularımızı şu şekilde yanıtladı;

18. Avrasya Pencere 2017 Fuarı’ndan beklentileriniz ve fuar ile ilgili hedefleriniz nelerdir? Avrasya Pencere Fuarı bizim için ayrı bir önem taşımaktadır. Her ne kadar profesyonel çalışma hayatımızda neredeyse ortalama 16 fuarı geride bıraksak da, Schtec olarak 4. Kez katılacağımız Avrasya Pencere Fuarı bizim için çok önem arz etmektedir.

Geçtiğimiz seneki fuarlar, sektörün ürünlerimizi görmesi ve markamızı tanıması açısından bizim için çok faydalı olmuştu. Bütün bir yıl boyunca bu gösterilen ilginin karşılığını fazlasıyla almış bulunduk.

Bu sene de değerli müşterilerimizi 7. Hol 717 nolu standımızda ağırlayarak hem teşekkürlerimizi sunmayı hem de yeni ve mevcut ürünlerimizi kendilerine tanıtmayı ayrıca özellikle yurtdışındaki potansiyelimizi arttırmayı hedeflemekteyiz.

Fuarda hangi ürünlerinizi sergileyeceksiniz? Sektöre ilk kez sunacağınız ürünleriniz bulunuyor mu?

Bu sene de Avrasya Pencere Fuarı’nda, Profesyonel Kapı - Pencere İmalatı yapan bir firmanın ihtiyacı olan tüm makineleri fuarımızda sergilemiş olacağız.

Özellikle çok iddialı olduğumuz yüksek teknolojisi ve kalitesiyle kullanan tüm müşterilerimizin inanılmaz memnun kaldığı Schtec markasının da az zamanda bu kadar hızlı bir çıkış yapmasını sağlayan İşlem Merkezimizin 2 farklı modelini de değerli müşterilerimize paylaşmayı hedeflemekteyiz.

Çok inandığımız bu iki modelin müşterilerimiz tarafından büyük bir memnuniyetle karşılanacağına inanmaktayız, bunlardan biri SMC 350 Modeli ile yüksek işleme ve kesim kapasitesiyle 2 adet Dört Köşe Kaynak ve CNC Hattını besleyecek bir model ile daha ekonomik bir çözüm arayan müşterilerimiz için Tek Dört Köşe Kaynak ve CNC Makinesini besleyecek SMC 310 modelini değerli müşterilerimizin beğenisine sunmayı planlamaktayız.

Ayrıca aynı şekilde çok yüksek hıza sahip olan ve performansından çok memnun olduğumuz Dört Köşe Kaynak ve CNC Hatlarımız ile Kapı -Pencere İmalatını, parkurunu tamamlayan tüm makinelerimizi fuarda değerli müşterilerimize sunmuş olacağız.

Avrasya Pencere Fuarlarının geçmişten günümüze gelişimini ve sektöre etkilerini nasıl değerlendirmektesiniz?

Fuarların gelişimini; sektörün büyümesine ve sektördeki kişilerin vizyonlarının artmasına sağladığı olanaklardan dolayı oldukça faydalı bulmaktayız. Firmaların rekabeti kendilerini daha net görüp, geliştirmek için önemli bir itici güç olduğunu düşünmekteyim.

Sektörümüzde şuan pek çok önemli marka dünya çapında önemli ilişkiler kurabildilerse, bunda fuarların önemli bir rolü olduğunu söyleyebilirim.

Bu yıl fuar ziyaretçilerinin hangi ülkelerden katılım göstermelerini bekliyorsunuz?

Bu yıl özellikle Doğu ve Orta Avrupa’dan, bazı Batı Avrupa ülkeleri ile birlikte Güney Amerika’dan her ne kadar ekonomik olarak sıkıntılı günler geçirseler de eski BDT ülkelerinden ve Türki Cumhuriyetlerden, fuarlara her zaman büyük rağbet göstermiş olan İran’dan büyük oranda ziyaretçiler beklemekteyiz.

Ayrıca Arap Baharı’nın etkisinden kurtulan Kuzey Afrika ülkelerinden ciddi bir katılımcı grubu olacağını tahmin ediyoruz, yine aynı şekilde uzun yıllardan beri çözüm ortağı olduğumuz Arap ülkelerinden yoğun bir katılım bekliyoruz.

Bildiğiniz gibi Avrasya Pencere Fuarı, sektöründe Almanya Nürnberg Fuarı’ndan sonra dünyanın katılımı en yüksek 2. Fuarı olması nedeniyle dünyanın pek çok yerinden değerli dostlarımızı ve müşterilerimizi fuarımıza beklemekteyiz.

Pencere Fuarı’na eş zamanlı olarak diğer salonlarda düzenlenen Cam ve Kapı Fuarları ile ilgili ne düşünüyorsunuz?

Biz bu durumu büyük bir avantaj olarak görüyoruz, sektördeki tüm Kapı – Pencere Üreticileri ihtiyaçlarının tamamını karşılayabilecekleri bir fuar olması sebebiyle bu durum fuara katılımı ciddi oranda arttırmaktadır ve fuarın çok hareketli, verimli geçmesini sağlamaktadır.

Son olarak fuar katılımcı ve ziyaretçileri ile paylaşmak istediğiniz bir şeyler var mıdır?

Öncelikle büyük bir emek harcayarak fuara katılıp ürünlerini sergileyecek olan tüm katılımcıların hayırlı ve güzel bir fuar geçirmelerini temenni eder, değerli müşterilerimizi 7 Nolu Hol 717 Nolu standımızda ağırlamaktan duyacağımız memnuniyeti ve heyecanı da sizlerle paylaşmak isterim.

İndirmek için Tıklayınız (PDF)

İndirmek için Tıklayınız (PDF)