Windowmarket Eylül 2017

Firmanız açısından Pazarlamayı tanımlar mısınız? Uygulamakta olduğunuz pazarlama stratejilerinden bahseder misiniz?

Bizlerin gözünde Pazarlama; sektörün ve müşterilerimizin ihtiyaç duyduğu ürünleri yine onların beklenti ve gereksinimlerini fazlasıyla karşılayacak şekilde kalite güvencemizi rahatlıkla ortaya koyduğumuz ve bu çerçevede üretiminden satış sonrası desteğine kadar hizmet kalitesinden taviz vermeden kullanıcılarımıza sunabilme yöntemidir.

Pazarlama stratejileri özellikle de bizim gibi eski tecrübelerine dayanarak hızlı bir ilerleme gösteren ve gelişime müsait kuruluşlar için ayrı bir önem taşısa da bizler işimizi çok iyi yaparak, kalitesi ve teknolojisi yüksek makineler üreterek, üretmiş olduğumuz makinelere de tecrübeli bir ekiple hızlı bir satış sonrası hizmeti vererek sağlayacağımız müşteri memnuniyeti üzerine sağlıklı bir şekilde inşa edilmiş pazarlama anlayışının doğru olacağına inanmaktayız ve tüm Üretim – Satış – Pazarlama Organizasyonumuzu bu temeller üzerine kurmuş bulunmaktayız. Bizler her ne kadar müşterilerimizi doğru ve hızlı bilgilendirmek adına teknoloji ve bilişim sektörünün bizlere sağlamış olduğu tüm kanalları Pazarlama Yöntemi olarak kullansak da yurtiçi ve yurtdışı yapmış olduğumuz seyahatlerde müşterilerimizle gerçekleştirdiğimiz karşılıklı görüşmelerde kendimizi ve teknolojimizi kendileriyle paylaşmayı daha doğru bulup birebir diyalog ile müşterilerimizi ürünlerimiz hakkında bilgilendirmeyi tercih etmekteyiz.

Sizin için pazarlamanın olmazsa olmazı nedir?

Bizler mühendis kökenli bir firma olarak reklam, tanıtım ve marka değerini artırmak gibi konularda en iyi pazarlama argümanının; kalitesi ve teknolojisi yüksek makineleri doğru çözümler ile müşteriye ulaştırmak olduğu düşüncesindeyiz.

Kazanılan müşteri memnuniyetinin, herkesin birbiri ile iletişim içerisinde olduğu sektörümüzde yaratacağı algının çok daha önemli olduğunun bilincindeyiz. Pazarlamanın “Altın Anahtarı”nın üretmiş olduğumuz ürünün kalitesi olduğuna inanmaktayız.

Pazarlama ve satış faaliyetlerinin geliştirilmesinde Ar-Ge çalışmalarının önemi nedir?

Ar-Ge ve Pazarlama; özellikle bizim de içinde bulunduğumuz makine sektöründe firmanın ve ürünlerin yenilikçi yönlerini ön plana çıkarmak için uyum içerisinde ve birbirini tamamlayıcı nitelikte çalışması gereken iki önemli departman olarak göze çarpmaktadır. Sektördeki en ciddi tecrübe ve bilgi birikimine sahip Ar-Ge ekibimizin ortaya çıkarmış olduğu makinelerimizi müşterilerimizin maksimum verimlilikle kullanmasını sağlayacak tüm yenilikçi yönlerini kendilerine doğru pazarlama kanalları ile ve çoğu zaman uzman satış kadromuz ile yerinde birebir görüşme şeklinde kendileri ile paylaşıp aynı zamanda müşterilerimizden gelen geri bildirimler ile de Ar-Ge departmanımızı bilgilendirerek teknolojimizi ve çözümlerimizi geliştirip hem de müşterilerimizin bu gelişmelerden anında bilgi sahibi olmasını sağlayan bir yapı içerisindeyiz.

Firmaların sosyal medyada yer alarak tanıtım faaliyetlerinde bulunmasını nasıl değerlendiriyorsunuz?

Dünyadaki en önemli markaların hatta devletlerin çok ciddi bir şekilde önem vererek kullandığı sosyal medyayı günümüz dünyasında yok saymak veya bundan yararlanmamanın söz konusu olmadığını düşünmekteyiz. Bizlerde firmamız olarak kuruluşumuzdan beri sosyal medyanın içerisinde yer alarak, firmamızla ilgili pek çok bilgilendirmeyi veya paylaşımı sektör ve müşterilerimize sosyal medya üzerinden yapmaktayız ve bunun faydalarını net bir şekilde görmekteyiz.

Firmanızın Dijital pazarlama konusunda yapmış olduğu girişimler var mı?

Çağımızda insanlar bilgiye ve gereksinimlerini karşılayacak sunumlara her zaman her yerde dijital medya vasıtasıyla kolayca ulaşabilmektedir. Bu durum aynı zamanda bilgi kirliliğine de yol açabilmektedir. Dolayısıyla Dijital pazarlama da bu noktada devreye girerek hem bilgi kirliliğini ortadan kaldırma hem de kullanıcıların ürünlere erişim ve sağlıklı iletişim yapabilmeleri konusunda büyük öneme sahiptir. Bu sebeple gerek web sitemizden gerekse facebook sayfamızdan anında güncel ve doğru bilgileri paylaşma yöntemini benimsemiş durumdayız.

Pazarlama alanında, ilerleyen yıllardaki hedefleriniz ve yatırımlarınız nelerdir?

Günden güne sektörde kalitesi kabul gören makinelerimizle birçok kullanıcıya ulaşırken ve yolumuza emin adımlarla devam ederken ekibimizi de tecrübeli personellerle genişletmekteyiz. Yurtiçindeki yaygın satış ve servis ağımızı yurtdışında da daha ileri noktalara ve çok daha geniş kullanıcı kitlesine ulaştırmak amacıyla yurtdışı fuar katılımları ve birebir müşteri ziyaretlerine daha da yoğunlaşmayı ve ürün kalitemizi dünyanın her noktasındaki kullanıcı kitlesine ulaştırmayı planlamaktayız.

İndirmek için Tıklayınız (PDF)

İndirmek için Tıklayınız (PDF)