Windowmarket Ekim 2013

Schtec Firma Ortaklarından Serhat Özgenç ile gerçekleştirdiğimiz söyleşide, sorularımızı şu şekilde yanıtladı;

Schtec makine olarak satışlarınızın başladığını öğrendik. Bize bu konuda bilgi verirmisiniz?

Schtec Makine olarak satışlarımız gerçekleşmeye başladı. İlk etapta, planlarımıza paralel, üretimini tamamladığımız makine, CNC Köşe Temizleme Makinesi oldu. Bu makinenin ardından Profil İşleme Merkezinin üretimini tamamlıyoruz. Anlaşma yaptığımız firmalardan bir tanesi de Denizli’nin en güçlü firmalarından Fıratpen üretici bayisi Bakırhanpen’dir. Bakırhanpen bölgesinin en güçlü firmalarından bir tanesi olmasına karşılık üretim kapasitesini iki katına çıkarmak ve bunu da ekstra iş gücüne ihtiyaç duymadan, ileri teknolojiden yararlanarak yüksek kalite ve hassasiyette üretim yapmayı hedeflemiştir ve bu noktada kendileri için doğru çözümün sektördeki tecrübemizi ve yaptıklarımızı öncesinde çok iyi bilmeleri sebebi ile Schtec Makine olduğuna karar vermişlerdir , ayrıca Bakırhanpen ile yapmış olduğumuz görüşmeler neticesinde iki firmanın vizyonlarının birbiriyle aynı doğrultuda olması ve teknik olarak sunmuş olduğumuz çözümler sebebi ile ortak noktada buluşmamız ve nihai anlaşmaya varmamızı çok hızlı gerçekleşti. Makinelerinin teslimatına ise bu hafta itibari ile başlamış bulunmaktayız. Ayrıca bu anlaşmanın tüm Schtec ve Bakırhanpen ailesine hayırlı olmasını diler , Bakırhanpen’e de Schtec Teknolojisini kullanarak ürettiği kapı-penceler ile müşterilerine daha hızlı ve daha kaliteli çözümler sunabileceğinden kendilerine hayırlı ve bol işler dileriz.

Bu makineler işletmeye ne gibi avantajlar sağlamaktadır?

Bizim üretim bandımızda bulunan ve bulunacak tüm makinelerin ortak özelliği yüksek kalite ve ileri teknolojinin bir arada bulunduğu, kullanıcı dostu makineler olmasıdır. Bu özelliklerin tümünü uzun yılların tecrübesi ile harmanlayarak, müşterimize en doğru makineyi vermeyi hedeflemekteyiz. Bunların doğrultusunda, yüksek kalite ve teknoloji anlayışı, makinelerin kabiliyetlerinin muadillerine göre daha fazla olacağını. Kullanıcı dostu olması; müşterilerimizin yüksek teknolojili makinelerimizi en kolay ve doğru

şekilde kullanabilmesi anlamına gelmektedir. Yukarıda belirttiğim özellikler ile birlikte, Profil İşleme Merkezimiz, müşterilerimizin daha yüksek kapasitede, daha az fire ile, yüksek kalitede, çalışan sayısını arttırmak zorunda kalmadan üretim yapmasını sağlamaktadır. CNC Köşe Temizleme Makinemiz de müşterilerimiz isteği doğrultusunda, istenirse dört köşe kaynak ile akuple edilebilmektedir. Bu da müşterilerimizin esnekliklerini arttırmaktave yatırımlarını ihtiyaç olduğu şekilde zamanla arttırılabilecek hale getirmektedir.

Bu makineleri rakiplerinden ayıran özellikler nelerdir?

Schtec Makine olarak, sektörün yabancı ve yerli en önemli markalarında yıllarca çalışmış olmamız ve PVC-Alüminyum İşleme Makineleri konusunda bizlere ve ekibimize çok ciddi bilgi birikimi ve tecrübe kazandırmıştır. Buna paralel olarak da tüm sektörü ve rakiplerimizi yıllardır çok yakından takip etmemiz ve müşterilerimizin isteklerini çok iyi bilmemiz ürettiğimiz makinelerin de rakiplerine göre sunduğu teknolojik özelliklerinin ve hassasiyetinin daha fazla olmasını sağlıyor. İlk üretmiş olduğumuz 2 Eksen CNC Köşe Temizleme Makinemiz ise rakiplerine göre daha ağır ve rijit bir konstrüksiyona sahip olduğundan ve üzerinde kullanmış olduğumuz mekanik aksam ile otomasyon aksam konusunda dünyanın en önemli firmaları ile çalıştığımızdan dolayı ve çok doğru ürünler olması sebebiyle eksen hızlarını %30 - % 40 oranında arttırma şansı vermekte bu da 4 eksen CNC hızından daha fazla hız demek olup fiyat konusunda ise rakiplerin vermiş olduğu 2 eksen fiyatından bizim müşterilerimize bu makineyi sunmamızı sağlamıştır. Ayrıca Köşe Temizleme Makinemiz diğer 2 eksen makinelerden farklı olarak istenildiği zaman Dört Köşe Kaynak Makinesine akuple edilerek çalıştırılması mümkündür ve yeni nesil 2 eksenli köşeden çevirme istasyonu ile hattın hem kapasitesi arttırılmış olup hem de işletmede yer konusunda 3 metrelik bir kazanç sağlamış olmaktadır. Ayrıca farklı bıçak tasarımından dolayı köşeleri daha az sürede ve daha düzgün temizleyebilme şansını müşterilerimize sunmuş olmaktayız. Profil İşleme Merkezi diğerlerine göre daha fonksiyonel çalışarak hantal yapıya sahip makinelerden % 30 -% 40 daha fazla iş çıkarabilmektedir. Profilin makine içine sürülüş ve tutuş tekniğinin profilin işleniş kalitesini çok yakından ilgilendirdiğini iyi bildiğimiz için burada profil sürüş ve tutuş tekniğini mühendisliki bir çözümle sonuca ulaştırdık. Ayrıca kullanmış olduğumuz otomasyon, elektrik , elektronik, pneumatik ve mekanik malzeme kalitesinin çok yüksek olması makinemizin yüksek hızlara yüksek hassasiyetle ulaşmasını sağlamaktadır.

Son olarak neler söylemek istersiniz?

Schtec Makine, PVC ve Alüminyum kapı, pencere üretim makineleri üretmek konusunda uzmanlaşmıştır. Sektörün tüm organlarını çok iyi bilen, makine üretiminin tüm inceliklerini yılların tecrübesi ile özümsemiş, kaliteyi, teknolojiyi ön planda tutan, bunlarla birlikte satış sonrası destek konusunda uzmanlaşmış bir firma olarak kısa sürede bizlere inanılmaz destek olan tüm müşteri ve tedarikçilerimize, kısa zamanda bize duydukları güvenden dolayı makine ihtiyacını firmamızla karşılayan ve çok kısa zamanda çok

hızlı bir ivme yakalamamızı sağlayan başta değerli müşterilerimiz olmak üzere sektördeki tüm dostlarımıza teşekkürlerimizi sunarız.

Нажмите, чтобы скачать (PDF)

Нажмите, чтобы скачать (PDF)