Windowmarket Aralık 2016

Schtec Kurucu Ortağı Ertuğrul ÇAMAĞAÇ yıl sonu değerlendirmesi konulu röportajımızda, 2016 yılını firma açısından değerlendirerek yeni yıla yönelik düşüncelerini de bizlerle paylaştı;

2016 yılını sektörünüz ve firmanız açısından genel olarak nasıl değerlendiriyorsunuz?
 

2016 yılı her ne kadar ülkemiz ve dünya üzerinde yaşanan kaos ortamından dolayı hem politik hem de ekonomik anlamda sıkıntılı bir yıl olsa da bizler için satış hedeflerimizi yakaladığımız, Schtec markasının yurt dışında da bilinirliğinin arttığı ve değerli müşterilerimizin göstermiş olduğu yoğun ilgi sayesinde Hindistan’dan Kuzey Amerika’ya kadar 35’den fazla ülkede makinelerimizin çalıştığı bir yıl oldu. Yurt içinde bizim yola çıkışımızdaki en önemli noktalardan biri “ileri teknoloji” anlayışımızdır. Hatta logomuzda da bunu “ht” vurgusuyla ön plana çıkardık. Ekibimizin tüm bilgisini ve tecrübesini aktarmış olduğu lokomotif makinelerimizden” Profil İşleme Merkezi”nden son 3 yılda toplamda 70’den fazla satmış olmamızın vermiş olduğu gururu ve mutluğu yaşıyoruz.

Bu noktada sektörde desteğini bizlerden esirgemeyen değerli müşterilerimize ve sektörümüzdeki Profil ve Aksesuar firmalarının başında olan sevgili dostlarımıza teşekkür ederiz. Hatta yeri geldi-ğinde bizlere ağabeylik yapan ve bizlerin 2016 yılında Türkiye’nin en çok Profil İşleme Merkezi satan iki firmasından biri olmamızda desteklerini esirgemeyen herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz. 

2016 yılı içerisinde belirlemiş olduğunuz hedeflere ulaşabildiniz mi? Ayrıca belirlemiş olduğunuz yatırımlarınızı yapabildiniz mi?

Hedefler noktasında, bu yıl 2016 için koymuş olduğumuz hedeflerin çok üzerinde bir satış rakamı gerçekleştirdik. Bu sebepten 2016 yılında mevcut alanımızın 2,5-3 katı büyüklüğünde ekstra bir yer yatırımımız oldu. Bu şekilde şu an toplamda 5.500 m² kapalı alanda üretimimizi gerçekleştirerek 2017 yılında çok daha fazla müş- terimize cevap verip yurt dışında pek çok ülkede Schtec markasını müşterilerimizle buluşturma şansını yakalamış olacağız.

Ayrıca yer yatırımımızla beraber makine parkurumuzu da çok ciddi bir şekilde genişleterek son teknolojiye sahip CNC Makinelerimiz ile müşterilerimize daha hızlı ve daha sağlıklı bir şekilde cevap veriyor olacağız.

Yeni Pazar arayışlarınız dahilinde hangi fuar organizasyonlarında yer almayı düşünüyorsunuz? 2017 yılı tanıtım çalışmalarınız ne doğrultuda devam edecek?

Bu yıl geçen senelerde olduğu gibi Tüyap Avrasya Kapı ve Pencere Fuarlarında olacağız. Ayrıca sizler aracılığıyla tüm değerli müş terilerimizi bu fuara davet ederiz. 280 m² ile yer alacağımız bu fuarda müşterilerimiz tüm ürünlerimizi çalışırken görme şansı yakalamış olacaklar.

Ek olarak; bu yıl ilk defa Polonya Fuarında Türk Holünde değil de Avrupalı, özellikle Alman rakiplerimizin arasında Schtec’i Orta ve Doğu Avrupa’daki müşterilerimizle buluşturacağız. Bu etkinliğin hali hazırda çok başarılı olduğumuz Avrupa pazarında bizlere ivme katacağına inanmaktayız. 2017 yılı pazarlama ve tanıtıma önem göstereceğimiz bir yıl olacak.

Bu yöndeki çalışmalarımız arasında internet sitemizi de çok daha aktif hale getirmeyi planlıyoruz. Müşterilerimiz firmamıza ve sektörümüze ait her türlü güncel bilgiye sitemizden erişebilecekler.

Ayrıca sosyal medyadan da aktif bir şekilde yararlanacağız. Sektörümüzde pek çok kişinin yakından takip ettiği yayınınız Windowmarket’e vermiş olduğumuz röportajlar ile müşterilerimiz bizler hakkında tüm gelişmeleri ve yenilikleri yakından takip etmiş olacaklar.

Firmanızın 2017 yılına dair planlarından ve beklentilerinden biraz bahseder misiniz?

2017 yılı için beklentimiz, firmamızdan önce ülkemizde yaşanan bu sıkıntılı günlerin bir an önce son bularak, özellikle bulunduğumuz coğrafyada ve tüm dünyada insanların huzur ve barış içinde ya-şayacağı bir yıl olması şeklindedir. Bunlar sağlandığı takdirde ekonomik istikrarın da gerçekleşeceğine ve bizlerin daha sağlıklı ve rasyonel planlamalar yapabileceğine inanmaktayız.

Firmamızla da ilgili olarak 2017 yılında yapmış olduğumuz fabrika ve makine yatırımlarımızla Schtec markasını yurt içinde ve yurt dışında pek çok değerli müşterimizle buluşturup, özellikle yurt dışındaki marka değerimizi daha da yukarılara çıkarmak istiyoruz.

Schtec’in bir dünya markası olabilmesi için tüm çalışmalarımızı hız kesmeden büyük bir enerji ile ve genç, dinamik kadromuzla gerçekleştirebilmeyi hedeflemekteyiz. Bu doğrultuda çalışmalarımızı ve planlarımızı yapmaktayız.

Son olarak neler söylemek istersiniz?

Schtec olarak buradan sizler aracılığı ile yurt içinde ve yurt dışındaki tüm dostlarımızın yeni yılını kutlarız. 

2017 yılının bizlere, ailemize ve ülkemize sağlık, huzur, başarı ve mutluluk getirmesini; özellikle ülkemizde ve coğrafyamızda yaşanan sıkıntıların bir an önce biterek insanların daha fazla göz yaşı dökmediği, huzurun ve barışın hâkim olduğu bir dünya temenni ederiz. Sektörümüzde bulunan herkesin yeni yılını kutlar, herkesin temenni ettiği gibi bir yıl geçirmesini dilerim.

Нажмите, чтобы скачать (PDF)

Нажмите, чтобы скачать (PDF)