Windowmarket 1 Mart 2016

Schtec Kurucu Ortağı Ertuğrul ÇAMAĞAÇ ile gerçekleştirdiğimiz söyleşide ‘’İstanbul Pencere 2016 Fuarı’’ ile ilgili sorularımızı şu şekilde yanıtladı;

Bu yıl 17.si düzenlenecek olan İstanbul Pencere 2016 Fuarı’ndan beklentileriniz ve fuar ile ilgili hedefleriniz hakkında bilgi alabilir miyiz?

İstanbul Pencere Fuarı bizim için ayrı bir önem taşımaktadır.

Her ne kadar profesyonel çalışma hayatımızda neredeyse ortalama 16 fuarı geride bıraksak da, Schtec olarak 3. kez katılacağımız İstanbul Pencere Fuarı bizim için çok büyük önem arz etmektedir.

Geçtiğimiz seneki fuarlar, sektörün ürünlerimizi görmesi ve markamızı tanıması açısından bizim için çok faydalı olmuştu. Bütün bir yıl boyunca bu gösterilen ilginin karşılığını fazlasıyla almış bulunduk.

Bu sene de değerli müşterilerimizi 7. Hall 717 No’lu standımızda ağırlayarak hem teşekkürlerimizi sunmayı hem de yeni ve mevcut ürünlerimizi kendilerine tanıtmayı ayrıca özellikle yurtdışındaki potansiyelimizi artırmayı hedeflemekteyiz.

İstanbul Pencere 2016 Fuarı’nda hangi ürünlerinizi sergileyeceksiniz? Fuarda ilk kez piyasaya sunacağınız ürünler bulunuyor mu?

Bu sene de İstanbul Pencere Fuarı’nda, profesyonel kapı pencere imalatı yapan bir firmanın ihtiyacı olan tüm makineleri fuarımızda sergilemiş olacağız. Özellikle çok iddialı olduğumuz yüksek teknolojisi ve kalitesiyle kullanan tüm müşterilerimizin inanılmaz memnun kaldığı Schtec markasının da az zamanda bu kadar hızlı bir çıkış yapmasını sağlayan İşlem Merkezimizin 2 farklı modelini de değerli müşterilerimizle paylaşmayı hedeflemekteyiz. Çok inandığımız bu iki modelin müşterilerimiz tarafından büyük bir memnuniyetle karşılanacağını inanmaktayız.

Bunlardan ilki SMC 340 Modeli ile yüksek işleme ve kesim kapasitesiyle 2 adet Dört Köşe Kaynak ve CNC Hattını besleyecek bir model ile daha ekonomik bir çözüm arayan müşterilerimiz için Tek Dört Köşe Kaynak ve CNC Makinesini besleyecek SMC 310 modelini değerli müşterilerimizin beğenisine sunmayı planlamaktayız.

Ayrıca aynı şekilde çok yüksek hıza sahip olan ve performansından çok memnun olduğumuz Dört Köşe Kaynak ve CNC Hatlarımız ile Kapı – Pencere İmalat parkurunu tamamlayan tüm makinelerimizi fuarda değerli müşterilerimize sunmuş olacağız.

İstanbul Pencere Fuarlarının geçmişten günümüze gelişimini ve sektöre etkilerini nasıl değerlendirmektesiniz?

Fuarların gelişimini; sektörün büyümesine ve sektördeki kişilerin vizyonlarının artmasına sağladığı olanaklardan dolayı oldukça faydalı bulmaktayız. Firmaların rekabeti daha net görüp kendilerini geliştirmek için önemli bir itici güç olduğunu düşünmekteyim.

Sektörümüzde şuan pek çok önemli marka dünya çapında önemli ilişkiler kurabildilerse, bunda fuarların önemli bir rolü olduğunu söyleyebilirim.

Bu yıl fuar ziyaretçilerinin hangi ülkelerden katılım göstermelerini bekliyorsunuz?

Bu yıl özellikle Doğu ve Orta Avrupa’dan, bazı Batı Avrupa ülkeleri ile birlikte Güney Amerika’dan her ne kadar ekonomik olarak sıkıntılı günler geçirseler de eski BDT ülkelerinden ve Türki Cumhuriyetlerinden, fuarlara her zaman büyük rağbet göstermiş olan İran’dan büyük oranda ziyaretçi beklemekteyiz.

Ayrıca Arap Baharı’nın etkisinden kurtulan Kuzey Afrika ülkelerinden ciddi bir katılımcı olacağını tahmin ediyor, yine aynı şekilde uzun yıllardan beri çözüm ortağı olduğumuz Arap ülkelerinden yoğun bir katılım bekliyoruz.

Bildiğiniz gibi İstanbul Pencere Fuarı, sektöründe Almanya Nürnberg Fuarı’ndan sonra dünyanın katılımı en yüksek 2. fuarı olması nedeniyle dünyanın pek çok yerinden değerli dostlarımızı ve müşterilerimizi fuarımıza beklemekteyiz.

Son olarak neler söylemek istersiniz?

Öncelikle büyük bir emek harcayarak fuara katılıp ürünlerini sergileyecek olan tüm katılımcıların hayırlı ve güzel bir fuar geçirmelerini temenni eder, değerli müşterilerimizi 7 No’lu Hall 717 No’lu standımızda ağırlamaktan duyacağımız memnuniyeti ve heyecanı da sizlerle paylaşmak isterim.

Нажмите, чтобы скачать (PDF)

Нажмите, чтобы скачать (PDF)