Windowmarket Aralık 2013

Schtec Firma Ortaklarından Ertuğrul ÇAMAĞAÇ ile gerçekleştirdiğimiz söyleşide, yıl sonu değerlendirmesi ile ilgili sorularımızı şu şekilde yanıtladı;

Schtec Makine olarak sektörde çok hızlı bir çıkış yakaladınız. Bununla ilgili olarak ve 2013 yılını nasıl değerlendiriyorsunuz?

2013 yılının Eylül ayında faaliyetlerimize başlamamıza rağmen yıllardır hizmet verdiğimiz bizlere inanan ve güvenen müşterilerimizin yakın ilgisi ile çok kısa zamanda yüksek bir satış grafiği yakaladık. Schtec Makine olarak, Fıratpen’nin Adana’da bulunan ve Türkiye genelindeki yıllardır en büyük bayilerinden biri olan Çalıkpen Firma Sahibi Şentürk Çalık ile Profil Kesim ve İşlem Merkezi ile birlikte 4 Köşe Kaynak ve CNC Köşe Temizleme Hattında oluşan yeni bir otomasyon hattı anlaşması yapmış bulunmaktayız. Yıllardır çözüm ortağı olduğumuz Çalıkpen’nin kapasitesini arttırarak Türkiye’nin en yüksek kapasiteli pencere fabrikalarından birisi olma yolundaki hedeflerinde Schtec Makine olarak bizler de tüm tecrübe ve teknolojimizle bu önemli müşterimizle beraber hareket etmenin mutluluğunu ve gururunu yaşamış bulunmaktayız. 2013 yılı özellikle son çeyrekte Schtec’i kurduktan sonra bizim için çok önemli ve çok anlamlı bir yıl oldu. 14-15 yıllık bir tecrübeye sahip ekibimizin yüksek teknik kapasitesi sayesinde çok kısa zamanda sektöre yön verecek, müşterilerimizin ihtiyaçlarına çok efektif bir şekilde cevap verebilecek muadillerine göre yüksek teknolojiyi bünyesinde barındıran, kalite ve kullanılan malzemeler konusunda çok iddialı olan ve tüm bunları uygun fiyata sunabilmemiz sayesinde müşterilerimizin bizlere duymuş olduğu güvenle birlikte yıllardır karşılıklı çok iyi bir diyaloga sahip olmamızın getirdiği avantajla çok kısa zamanda yüksek bir satış grafiği yakalamış olduk. Şu an Marmara, Ege, İç Anadolu ve Akdeniz bölgesinde pek çok şehirde müşterilerimizi Schtec markası ile buluşturmuş olduk ayrıca Rusya, Polonya, Romanya ve Amerika da bayilik anlaşmalarımızı yapmış olmaktayız. 2014’ün ilk ayında Kanada’da bulunan müşterilerimiz Schtec Makineleri ile PVC pencere yapmaya başlamış olacaklar.

2014 yılında firmanız için gerçekleştirmeyi hedeflediğiniz öncelikli noktalar nelerdir?

2014 yılındaki en önemli hedeflerimiz müşterilerimizle Schtec Markasının daha fazla buluşmasını sağlayarak, yıllardır yüksek bir oranla başardığımızı düşündüğümüz müşteri

memnuniyetini kendi markamızla da yakalayıp, müşterilerimizin bizlere duymuş olduğu güvenden dolayı tercih etmeleri bizleri onurlandırmaktadır. Hem kalitemiz hem de kaliteli satış sonrası hizmetimizle müşterilerimizin bizle beraber hareket etmekle ne kadar doğru bir tercih yaptıklarını ispatlayarak sektörün önemli bir değeri olabilmek adına doğru ve sağlam temelleri atacağımız bir yılı hedeflemekteyiz. 

2014 yılı içerisinde ürün gamınızda yapmayı düşündüğünüz yenilikleriniz var mıdır?

İlk üretmiş olduğumuz makineler CNC Köşe Temizlemeler, Dört Köşe Kaynak Makineleri ve Profil İşlem Merkezleri gibi Otomasyon Makineleriydi. 2014 yılının Ocak ayında sektörde büyük bir yenilik olacak Dört Köşe Kaynak – CNC Köşe Temizleme Hattı için tasarladığımız Robotik bir Çevirme istasyonumuz olmuş olacak, ayrıca müşterilerimizin PVC Kapı – Pencere üretebilmesi için ihtiyaç duyacakları tüm Manuel Makineler de Ocak ayı itibari ile ürün gamımızda yer alacak.

2014 yılında fuara katılmayı düşünüyor musunuz? Tanıtım konusunda ne tür çalışmalar yapmayı planlıyorsunuz?

2014 yılında İstanbul Pencere Fuarı’nda 220 metrekarelik bir alanda tüm makinelerimizi sergileyeceğiz. Tanıtım konusunda tüm iletişim araçlarını kullansak da bizler karşılıklı görüşme yolu ile müşterilerimizi yerinde ziyaret ederek tanıtımın daha doğru ve daha sağlıklı olacağı inancını taşımaktayız ve yıllardır da bu şekilde tanıtım faaliyetlerimizi organize etmekteyiz. Bu durum yeni markamızda da artarak devam etmektedir. Dolayısıyla fuarlar tüm müşterilerimizle karşılıklı görüşme şansını yakalayabildiğimiz için bizler için çok önemlidir. Bizler de sizler aracılıyla tüm değerli müşterilerimizi standımıza davet ediyoruz, kendilerini standımızda ağırlamak ve çözümlerimizi onlarla paylaşabilmek bizim için büyük bir mutluluk ve onur kaynağı olacaktır.

Son olarak neler söylemek istersiniz?

Son olarak 2014 yılının sektörde emeği geçen herkes ve tüm Türkiye için hayırlı olmasını dilerim. Ayrıca ihracat yapan tüm üreticilerin ülke ekonomisine ve dış ticaret açığına yapacakları katkılardan dolayı yüksek ihracat gerçekleştirebilmelerini temenni ederim.

Haga clic para descargar (PDF)

Haga clic para descargar (PDF)